Czym kierować się przy wyborze butów na lato?

Dobrze dobrane buty na lato to podstawa. Podczas wakacyjnych wyjazdów obuwie musi zapewnić nam komfort i wygodę. Aby buty dobrze się sprawdziły podczas gorącej pogody, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Wygoda to podstawa

Wysokiej jakości materiał, to absolutnie niezbędna cecha dobrych, letnich butów. Świetnym wyborem będzie chociażby skóra naturalna, która zmniejsza ryzyko otarć albo delikatne, przewiewne tkaniny. Możesz również zdecydować się na specjalną, skórzaną lub antybakteryjną wkładkę, która uczyni obuwie wygodniejszym i bardziej odpornym na letnie upały. Warto zwrócić szczególną uwagę na dobranie odpowiedniego rozmiaru. Jest to wyjątkowo ważne, jeśli nasze stopy często puchną albo wybierasz buty wsuwane, które muszą dobrze trzymać się nogi.

Najpopularniejsze latem są oczywiście sandały i klapki. Te drugie będą świetnym wyborem szczególnie na plażowanie, z kolei wygodne sandały, to świetny zamiennik obuwia sportowego podczas spacerów po mieście. Ostatnio na popularności zyskały również espadryle – najczęściej wsuwane. Najlepiej posiadać minimum dwie pary butów letnich, aby mieć w razie nagłej sytuacji zapasową parę.

Obuwie sportowe latem

O ile wybór balerin nie jest bardzo trudny, o tyle znalezienie dobrych butów sportowych na lato może stanowić prawdziwe wyzwanie. Warto sprawdzić tutaj ofertę letniego obuwia firmy LaButy. Dobre buty sportowe są niezbędne podczas długich spacerów czy zwiedzania górskich szlaków. Najlepiej wybieraj spośród lekkich i przewiewnych tkanin. W góry najlepsze będą buty trekkingowe, które również możesz znaleźć w formie dostosowanej do letniej pogody. Oprócz tego bardzo ważna jest tutaj podeszwa, która powinna zapewniać dobrą amortyzację.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − dwanaście =