Czym kierować się podczas zakupu wózka dziecięcego?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to czas, kiedy należy zadbać o zakup odpowiednich akcesoriów, które będą przydatne w sprawowaniu opieki nad maluchem. Jednym z wyżej wymienionych jest wózek, bez którego tak naprawdę nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania z brzdącem u boku. Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje tego typu akcesoriów, w związku z czym nie tak łatwo zdecydować się na coś konkretnego. Czym zatem kierować się podczas zakupu wózka dziecięcego? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy poniżej.

Po pierwsze – rodzaj wózka

Pierwszym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę podczas wybierania odpowiedniego wózka dla malucha, jest jego rodzaj. Mamy do wyboru gondolę, spacerówkę oraz parasolkę. Dla noworodków najlepsza będzie gondola, ponieważ dedykowana jest ona maluchom pozostającym wyłącznie w pozycji leżącej. Gdy dziecko podrośnie, a jego mięśnie staną się silniejsze, wówczas można postawić na spacerówkę. Tego typu wózki Bugaboo pozwalają manewrować stopniem nachylenia siedziska, a w sytuacji, kiedy maluch zaśnie, zawsze można je rozłożyć do pozycji leżącej. Parasolka jest wózkiem dedykowanym starszym dzieciom. Szybko można go rozłożyć i złożyć, a co za tym idzie świetnie sprawdza się na różnorodnych wyjazdach.

Po drugie – kwestie techniczne

Bez względu na to czy w zakresie naszych zainteresowań znajdują się wózki Bugaboo typu gondola, czy spacerówka – w każdym z obu przypadków należy zwracać uwagę na materiały z jakich zostały wykonane. Pamiętajmy o tym, że w wózku będziemy wozić kruchą istotę, jaką niewątpliwie jest dziecko, dlatego też powinien być on solidny i trwały. Zapoznajmy się również z parametrami podanymi przez producenta i dopiero wtedy podejmijmy decyzję o zakupie tego, a nie innego sprzętu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 − jeden =