Czym jest projektor laserowy?

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się projektory, czyli urządzenia służące do wyświetlania filmów i programów telewizyjnych na ścianie albo specjalnym ekranie. Najbardziej nowoczesnym sprzętem tego typu jest projektor laserowy, w którym wytwarzanie światła odbywa się za sprawą lasera półprzewodnikowego, a nie tradycyjnej lampy. Jest on przeznaczony zwłaszcza do zastosowań profesjonalnych i biznesowych – najczęściej wykorzystuje się go w dużych salach konferencyjnych oraz placówkach edukacyjnych i innych miejscach użyteczności publicznej.

Wysoka jakość obrazu to główny wyróżnik 

Projektory laserowe działają bardzo często w połączeniu z odtwarzaczami multimedialnymi – np. znanej i cenionej firmy himedia. Większość projektorów tego rodzaju gwarantuje wysoką jasność wyświetlanego obrazu na poziomie od 6000 do nawet 12 000 Ansi Lumenów, co z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagającego kinomana. Laser posiada tę właściwość, że w przeciwieństwie do zwykłej lampy można go dokładnie nastroić, uzyskując w ten sposób fale o długościach odpowiadających światłu czerwonemu, zielonemu, a także niebieskiemu. Energia urządzenia nie jest zatem marnowana na niepotrzebne częstotliwości. Efektem jest znakomitej jakości obraz, odznaczający się wysokim nasyceniem kolorów. Oto pozostałe zalety tego sprzętu:

  • długa żywotność – minimum 20 000 godzin nieprzerwanej pracy (co skutkuje wyjątkowo niskimi kosztami utrzymania)
  • zapewnienie niezmiennej jasności przez cały okres użytkowania
  • cicha, niemal bezgłośna praca 
  • brak konieczności serwisowania (m.in. wymiany filtrów czy lamp)
O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć − osiem =