Czym jest coaching i dla jakich osób, może się okazać szczególnie potrzebny?

Coaching to proces pomagania osobie w osiągnięciu celu lub zestawu celów. Coachem może być zewnętrzny ekspert, który pomoże Ci rozwinąć Twoje umiejętności, lub możesz być nim Ty sam, w formie self-coachingu.

Jeśli nie masz żadnych problemów w pracy i jesteś ogólnie zadowolony, to coaching raczej nie będzie potrzebny. Jeśli jednak wyznaczyłeś sobie jakieś cele, ale stwierdziłeś, że nie są one osiągane i potrzebujesz pomocy w sprecyzowaniu swoich planów i strategii, to coaching może być przydatny. Może być również przydatny, gdy w pracy pojawia się problem, który wymaga rozwiązania, a nikt inny nie jest w stanie pomóc.

Coaching ku pomocy, ale komu?

Coaching może okazać się szczególnie potrzebny osobom, które czują się odizolowane w pracy lub mają poczucie, że ich talenty nie są w pełni wykorzystywane przez pracodawcę. Coach może pomóc im sprecyzować, czego chcą od swojej kariery i dać im wsparcie w dążeniu do tego celu.

Z coachingu korzystają wszyscy, od zawodowych sportowców po prezesów wielkich korporacji, celebrytów, a nawet wyższą kadrę kierowniczą w rządzie federalnym. Wiele osób poszukuje coachingu jako części procesu rozwoju osobistego – chcą pomocy w określeniu celów, znalezieniu motywacji do ich osiągnięcia, pokonaniu przeszkód i utrzymaniu się na właściwej drodze.

Wielu liderów biznesowych postrzega coaching jako sposób na poprawę wydajności i zaangażowania pracowników w pracy. Pracodawcy często zatrudniają coachów dla pracowników, którzy utknęli w martwym punkcie lub stoją przed wyzwaniami, które blokują ich postęp w pracy lub w życiu. Coaching może również pomóc ludziom w rozwijaniu nowych umiejętności lub identyfikacji możliwości zawodowych, które przybliżą ich do osiągnięcia celów zawodowych.

Coaching może być również pomocny dla grup lub zespołów, które potrzebują wsparcia w osiąganiu celów lub poprawie komunikacji między członkami.

Jeśli nawet sam uznasz, że coaching to jest zawód w sam raz dla Ciebie to możesz podjąć odpowiednich zestawów szkoleń oferowanych m.in. przez Meritum, które podniosą Twoje kwalifikacje w tej dziedzinie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 1 =