Wentylacja mechaniczna nie jest już niezwykłym widokiem w blokach mieszkalnych. Mimo, że dotychczas instalowana była głównie w budynkach komercyjnych lub urzędach, niedawno także administratorzy bloków zaczęli ją wdrażać w swoich nieruchomościach.
Odpowiedni budynek
Nie w każdym bloku wentylacja mechaniczna będzie miała sens. Małe budynki wielorodzinne, które składają się tylko z 3-4 kondygnacji nie wymagają odrębnego systemu tego typu. Jednak wyższe bloki mieszkalne mają bez wątpienia odpowiedni potencjał. Wentylacja mechaniczna montowana jest zarówno w nowych nieruchomościach jak i na starszych osiedlach. Niektóre przestarzałe budynki mieszkalne mogą stanowić problem, co w skrajnych przypadkach bez przebudowy uniemożliwi zastosowanie nowoczesnego systemu wymiany powietrza.
Pozytywne aspekty
Wentylacja mechaniczna w blokach – to rozwiązanie gwarantujące liczne zalety. Dzięki niej jest o wiele łatwiej utrzymać w mieszkaniu czystość, ponieważ powietrze dostarczane do bloku jest filtrowane oraz oczyszczone z różnych zanieczyszczeń. Tym sposobem w budynku będzie znacznie mniej kurzu oraz roztoczy. Regularne przewietrzanie jest konieczne, aby mieszkańcy cieszyli się zdrowiem. Sprawnie działająca wentylacja to także możliwość pozbycia się przykrych zapachów w szybkim tempie. Mieszkanie można szybko wywietrzyć, nie wywołując żadnych przeciągów. Wietrzenie całego bloku w ten sposób ogranicza również ilość docierającego hałasu z ulicy. Może to być również inwestycja, która walnie przyczyni się do redukcji kosztów ogrzewania budynku. Z wentylacją mechaniczną straty ciepła będą minimalne, a blok regularnie wentylowany i przyjazny dla mieszkańców.
Bądź pierwszym komentującym!