Czy w dużych miastach łatwiej o dostęp do lekarza?

Mieszkając w dużym mieście, teoretycznie mamy dostępnych wielu lekarzy specjalistów. Czasami jednak nawet gdy placówek jest wiele, to liczba miejsc jest ograniczona. Pamiętajmy, że gdy otrzymamy już skierowanie od lekarza rodzinnego – możemy zarejestrować się tylko w jednej placówce. Jeżeli zrobimy to w dwóch, jedna z nich może nas skreślić z listy oczekujących. Gdy znajdziemy miejsce w innej przychodni z szybszym terminem, powinniśmy najpierw wykreślić się z listy w drugiej z nich.

Termin, który otrzymamy zależy od klasyfikacji, jaką dostaniemy od lekarza rodzinnego. Ta z dopiskiem „pilne” to stan zagrażający zdrowiu, lub życiu. Pozostałe przypadki są przyjmowane według kolejności zgłoszeń. Co do zasady ceny usług w dużych miastach są nieco wyższe. Możemy sprawdzić, jaki będzie najlepszy okulista Kraków cennik zazwyczaj podany jest na stronie internetowej takiego lekarza.

W dużych miastach jest więcej lekarzy

Nie ważne jednak, czy potrzebujemy pilnej wizyty i jaki budżet zaplanowaliśmy. Nie ma wątpliwości, że w sporych miastach wybór specjalistów jest większy, a jakość świadczonych usług – wyższa. Z tego powodu, gdy naszym celem jest ortopeda w Krakowie cennik jego usług może nam się wydawać wysoki. Z drugiej jednak strony pamiętajmy, że płacimy nie tylko za jakość, ale także miejsce. W dużych ośrodkach miejskich naturalnie jest więcej osób, które potrzebują pilnej wizyty i są w stanie za nią więcej zapłacić. Dotyczy to nie tylko okulistów, czy ortopedów ale także takich lekarzy jak geriatra, psychiatra czy stomatolog.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 + dziesięć =