Czy twardość materaca do spania ma znaczenie?

Materac to bardzo ważna część łóżka. Liczy się nie tylko jego twardość, ale też materiał, z którego został wykonany. Producenci materaców Hilding Flamenco gwarantują właśnie wysokogatunkowe tworzywa, dzięki czemu mamy pewność, że nic nas nie uczuli, a noc będzie spokojna. W doborze tego produktu, bardzo istotna jest jego twardość. Podstawą w tej kwestii jest waga ciała. To na jej podstawie powinniśmy go wybierać. Ogólne założenie mówi, że wraz z wyższą wagą, ten rodzaj wyposażenia powinien być twardszy.

Aby wygodnie spać. Przewodnik po oznaczeniach

  • H1- to najbardziej miękki materac. Specjaliści twierdzą, że nie jest odpowiedni dla kręgosłupa. Jeśli chcesz się dobrze wysypiać i mieć zdrowe ciało, to lepiej unikaj tego oznaczenia.

  • H2- jest miękki, idealny dla wagi do 80 kilogramów. Dedykowany szczególnie dzieciom oraz kobietom.

  • H3- stosunkowo twardy, zalecany dla osób, których waga mieści się w granicach 80-100 kilogramów. Lżejsze osoby mogą nie czuć się na nim komfortowo.

  • H4- twardy, wskazany dla osób ważących ponad 100 kilogramów.

  • H5- bardzo twardy, rzadko dostępny w standardowej ofercie, przeznaczony dla osób o dużej masie ciała.

Jak widać twardość, jaką oferują materace Materasso lub dowolne, inne marki ma ogromne znaczenie, ponieważ bezpośrednio decyduje o jakości naszego snu oraz przełożeniu na sprawy zdrowotne. Aby efektywnie dobrać ten element, najlepiej sprawdzić go na miejscu, kładąc się na nim. Gdy znajduje się w naszym pobliżu druga osoba, można poprosić o włożenie ręki pod nasze plecy. Gdy pomiędzy plecami a powłoką przedmiotu jest luźne miejsce, to oznacza, że materac jest zbyt twardy.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × trzy =