Czy terapia online może pomóc w leczeniu nerwicy?

Z powodu nerwicy cierpi coraz więcej osób. Liczba chorych z roku na rok rośnie. Żyjemy w ciągłym stresie, a nieustające napięcie sprawia, że nasze zdrowie psychiczne podupada. Wielu z nas nigdy nie zostaje zdiagnozowanych. Mimo ciągłego uczucia lęku i niepokoju z jakiegoś powodu nie decydujemy się na wizytę u psychologa. W niektórych przypadkach rozwiązanym może być terapia online. Czy warto się na nią zdecydować?

Dyskretna pomoc

Choć korzystanie z pomocy psychologicznej w żadnym wypadku nie jest powodem do wstydu, wielu pacjentów specjalistycznych poradni woli nie wspominać o swoich problemach rodzinie i bliskim. Boimy się, że od tej pory traktowaliby nas inaczej, być może nawet przestaliby liczyć się z naszym zdaniem. Te obawy zazwyczaj są bezpodstawne, sprawiają jednak, że niektórzy chorzy rezygnują z pomocy. Na szczęście coraz większa liczba specjalistów przenosi swoją działalność w pewnej części lub nawet w całości do Internetu. Wirtualne leczenie nerwicy może okazać się ostatnią deską ratunku dla osób, które chcą skorzystać z ich porady i ukryć ten fakt przed otoczeniem.

Gdy na wszystko brakuje czasu

Internetowe leczenie nerwicy może pomóc także osobom, które narzekają na brak czasu. Zabiegane pomiędzy obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi nie są w stanie znaleźć wolnej godziny lub dwóch na wizytę w gabinecie psychologicznym. Także dla nich dobrym pomysłem będzie psychoterapia online. To rozwiązanie pozwoli im na zaoszczędzenie czasu na dojazdy, dzięki czemu długość konsultacji zredukuje się do faktycznego czasu rozmowy z terapeutą.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + 10 =