Czy poduszka może wpływać na komfort naszego snu?

Komfortowy, nocny wypoczynek to jeden z głównych elementów dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Wygodna pozycja snu nie tylko sprawia, że organizm regeneruje się szybciej, ale też relaksuje, co z kolei rozluźnia napięte mięśnie szyi i karku oraz przyczynia się do lepszej i bardziej efektywnej pracy mózgu. W jaki sposób można zatem podnieść komfort odpoczynku za pomocą odpowiednio dobranych poduszek?

Pościel na miarę nowych czasów, czyli relaks i wygoda

Jednymi z najczęściej wybieranych poduszek są modele ortopedyczne, które wspomagają prawidłowe ułożenie ciała, zwłaszcza w obrębie szyi oraz karku. Łagodzą dolegliwości bólowe w tym obszarze, a mogą nawet przyczynić się do zapobiegania i minimalizowania ryzyka pojawienia się zwyrodnień czy migren. Podobne efekty osiągają także poduszki relaksacyjne, takie jak np. https://wlokienka.com/sleepwear-c9289, które skomponowane zostały z najwyższą dbałością o właściwości zdrowotne. Wykonane z wysokiej klasy materiałów zawierają w sobie wypełnienie z łusek gryki oraz lawendy, co doskonale wpływa na komfort snu oraz relaksację. Można je stosować zarówno w nocy, jak i w dzień podczas krótkiej drzemki. Najlepsze efekty osiąga się jednak poprzez podgrzanie poduszki w mikrofali lub zależnie od preferencji oraz aktualnych potrzeb, chłodzenie w lodówce. Modele dostępne na rynku nie tylko świetnie sprawdzają się jako codzienne dodatki z powodzeniem zastępujące klasyczne pościele i poduchy z pierzem, ale również jako przemyślane prezenty dla najbliższych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + dwanaście =