Czy można wydzierżawić drukarkę?

Wiele firm, których nie stać na zakup nowoczesnej drukarki do biura, decyduje się na jej wynajem. Jest to doskonałe rozwiązanie również w sytuacji, gdy pracownicy potrzebują dostępu do takiego sprzętu jedynie okazjonalnie. Na rynku funkcjonuje mnóstwo podmiotów oferujących usługę dzierżawy wysokiej klasy drukarek laserowych oraz 3D. Jednym z nich jest ta firma: https://www.jeton.pl/oferta/obsluga-informatyczna-warszawa/, która zapewnia najbardziej innowacyjne urządzenia w ramach opłaty abonamentowej. 

Nie rezygnuj z profesjonalnego wyposażenia biura

Dzierżawa drukarek może się odbywać na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest tzw. leasing operacyjny, określany mianem dzierżawy o wartości godziwej. Charakteryzuje się stosunkowo niskimi miesięcznymi opłatami i polega na tym, że po upłynięciu okresu wynajmu leasingobiorca otrzymuje możliwość całkowitego wykupu urządzenia, lecz jego ogólna cena jest obliczana na podstawie zarówno warunków umowy, jak i stopnia zużycia, amortyzacji czy popytu na rynku. Drugim rozwiązaniem jest leasing finansowy. W tym przypadku opłaty za korzystanie z drukarki są wyższe, ale jednocześnie mamy pewność, że koszt jej ewentualnego wykupu będzie dokładnie taki, jak to zostało ustalone w umowie. Podstawową zaletą wydzierżawienia drukarki jest fakt, że w ten sposób mamy dostęp do najnowszych technologii, co daje nam sporą przewagę nad konkurencją. Poza tym jest to opcja niezwykle korzystna pod względem finansowym, ponieważ pozwala uzyskać sprzęt przy ponadprzeciętnie niskich kosztach początkowych. Dzięki temu zachowujemy zdolność kredytową i możemy przeznaczyć pieniądze na znacznie ważniejsze cele, np. inwestycje. Nie musimy się też zupełnie przejmować ani odsprzedażą, ani też utylizacją urządzenia.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


6 + osiemnaście =