Czy można tanio sprawdzić pojazdy z zagranicy?

Jeszcze kilka lat temu zainteresowanie sprowadzaniem samochodów ze Stanów Zjednoczonych było ogromne. Klienci decydowali się nie tylko na transportowanie nowych, pełnowartościowych samochodów – w centrum zainteresowania znajdowały się również rozbite auta z USA. Dlaczego? Jak zwykło się nieraz mawiać – jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Również i w tym przypadku istotną rolę odgrywają zasoby finansowe. Na samochodach sprowadzanych z USA można przede wszystkim sporo oszczędzić, jednakże trzeba zrobić to umiejętnie. Na co należy więc zwracać uwagę?

Jak sprowadzić samochód, by było to opłacalne?

Kwestią, która najbardziej stresuje klientów planujących sprowadzić samochód, jest koszt transportu z USA. Czy istnieje w ogóle szansa na znalezienie firmy oferującej import samochodów zza oceanu w zadowalającej, niskiej cenie? Niestety zależy to od wielu czynników i nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Cena zależy bowiem od tego, co chcemy sprowadzić (bowiem importowane są nie tylko samochody, ale też motocykle, a nawet jachty), skąd dokładnie (z której części Stanów Zjednoczonych) i dokąd.

Prócz opłaty za sam transport klient musi się również liczyć z różnego rodzaju opłatami celnymi (które także różnią się między sobą i zależą przede wszystkim od rodzaju sprowadzanego pojazdu). Na rynku znaleźć można jednak wiele firm oferujących transport samochodów z USA (nowych, używanych, a nawet rozbitych). Po dokładnym przejrzeniu ich ofert można z powodzeniem odnaleźć zadowalającą opcję, jednakże koszty zazwyczaj wahają się w okolicach kilku tysięcy – właśnie z taką kwotą trzeba się zawsze liczyć, planując sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych.

Jaki samochód warto sprowadzić?

Generalnie wszystkie samochody w Stanach Zjednoczonych kosztują mniej niż na naszym rodzimym, polskim rynku. Tyczy się to zarówno pojazdów nowych, jak i używanych. Nie oznacza to jednak, że import każdego samochodu jest równie opłacalny. Klienci najwięcej zyskują zazwyczaj decydując się na sprowadzenie pojazdów drogich, wartych ponad 100 tysięcy złotych. W przypadku kwot 30-50 tysięcy nie jest to już opłacalne.

Ponadto, dobrze jest decydować się na modele występujące aktualnie na europejskim rynku, cały czas produkowane. Dzięki temu klient nie musi się martwić o dostępność części zamiennych. W przypadku oryginalnych, typowo amerykańskich samochodów będzie to oczywiście o wiele trudniejsze. Ponadto, problemem może się również okazać ewentualna przyszła odsprzedaż – o wiele trudniej będzie znaleźć kupca w przypadku amerykańskiego samochodu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − 12 =