Czy certyfikat ssl jest naprawdę taki istotny?

Strona internetowa to wizytówka naszej firmy w sieci. Przed stworzeniem strony na pewno wielokrotnie zetkniemy się z pojęciem certyfikatu SSL. Co to jest i czy jego obecność na naszej stronie jest naprawdę niezbędna?

Mówiąc najbardziej ogólnie, certyfikat SSL to potwierdzenie, że nasza strona internetowa jest dobrze zabezpieczona przed potencjalną utratą danych. Jeżeli interesuje nas posiadanie go na swojej stronie, możemy zapoznać się z ofertą kilku sklepów, na przykład https://rapiddc.pl/certyfikaty-ssl. Wiele osób jednak zastanawia się, czy to rozwiązanie jest naprawdę potrzebne.

Czy certyfikat SSL jest nam niezbędny?

Nasza strona internetowa może funkcjonować bez certyfikatów SSL. Nie ma żadnego przepisu, który nakładałby na nas obowiązek jego posiadania. Nawet domena expert przypisana do adresu naszej strony nie wymaga posiadania żadnego certyfikatu. Jednakże dobrze pamiętać o tym, że na naszej stronie przechowywanych będzie wiele danych, takich jak loginy, hasła, numery kart płatniczych i wiele innych. Certyfikat SSL to stosunkowo tanie i proste rozwiązanie na ich zabezpieczenie.

Posiadanie certyfikatu SSL to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także źródło prestiżu. Jeżeli nasza strona internetowa nie posiada takiego certyfikatu, może być traktowana przez odbiorców jako mniej profesjonalna. Konieczność zabezpieczenia danych wzrasta znacząco w przypadku kiedy jesteśmy właścicielami sklepu internetowego lub portalu aukcyjnego. Wówczas musimy dobrze chronić nie tylko nasze dane, ale także dane naszych klientów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 3 =