Co zrobić, jeśli nie radzimy sobie z zachowaniem naszych dzieci?

Wychowywanie dziecka to piękny, ale często trudny proces, mogący obfitować w liczne kryzysy i trudności wychowawcze. Na każdym etapie rozwoju naszej pociechy borykamy się z różnymi trudnościami, począwszy od skoków rozwojowych w niemowlęctwie, aż po bunty u nastolatków. Zdarza się, że problemy przybierają łagodny wymiar, niekiedy jednak możemy mieć wrażenie, że sytuacja wymyka nam się spod kontroli. Nie wahajmy się wówczas sięgnąć po pomoc specjalisty – psychologa lub psychiatry.

Wizyta z dzieckiem u psychiatry – kiedy warto skorzystać z pomocy?

Nie jest tajemnicą, że również dzieci i młodzież cierpią na zaburzenia lękowe, depresję, fobie, a nawet rozmaite objawy psychotyczne. Już u najmłodszych mogą się pojawić zachowania agresywne i autoagresja, samookaleczenia, zaburzenia odżywiania. Nie zwlekajmy wówczas z sięgnięciem po specjalistyczną pomoc medyczną. Dobry psychiatra dla dzieci i młodzieży, którego znajdziemy na przykład na stronie https://psychiatra.eu/psychiatra-bemowo/, zdiagnozuje dziecko i w razie potrzeby skieruje je na terapię psychologiczną lub zastosuje odpowiednie leczenie farmakologiczne. Istnieje również możliwość połączenia tych dwóch ścieżek. Wizyta z dzieckiem w gabinecie psychiatry to kluczowy krok w kierunku pokonania trudności. Nie wahajmy się go zrobić, ponieważ nierozwiązane problemy w wieku dziecięcym i nastoletnim w znacznym stopniu rzutują na dalsze życie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście + sześć =