Co zrobić, gdy jest problem ze sprzedażą auta?

Sprzedawanie samochodu jest procedurą stosunkowo złożoną i trudną. Zwłaszcza wtedy, gdy pojazd jest już stary bądź uszkodzony i dodatkowo nie jesteśmy w stanie znaleźć praktycznie żadnego kupca. Wtedy dobrym wyjściem z sytuacji może być wykorzystanie skupu aut używanych. Możemy także oddać samochód na złom, ale trzeba wtedy liczyć się, że otrzymamy nieco mniej środków finansowych. Jednak warto o nie zawalczyć, ponieważ pieniądze te z pewnością przydadzą nam się w momencie, gdy będziemy kupować nowe auto.

Oddajemy pojazd na złom

Zacznijmy jednak od tego jak wygląda oddawanie auta na złomowisko. Jeżeli samochód jeździ jeszcze o własnych siłach, bądź jest możliwość holowania go, możemy podjechać na dowolny złom w godzinach jego pracy. Auto zostanie zważone i przyjęte, a my otrzymamy niezbędne dokumenty pozwalające na jego wyrejestrowanie i w konsekwencji brak konieczności dalszego opłacania polisy OC. Trzeba jednak wiedzieć, że na złomowisku dostaniemy jedynie tyle, ile wynosić będzie waga samych elementów metalowych. Wszystkie inne materiały pójdą do utylizacji.

Lepiej oddać na skup aut

Właśnie dlatego więcej środków otrzymamy, oddając pojazd na skup aut w Międzyzdrojach, zamiast na jedno z tutejszych złomowisk. Jest to druga z opcji pozbycia się starego samochodu, którego nikt nie chce już od nas kupić. Na skupie dostaniemy jednak więcej niż na złomowisku, z uwagi na specyficzny sposób działania tych firm. Otóż wszystkie elementy, które nadają się jeszcze do sprzedania na rynku wtórnym, zostaną z auta odzyskane. Na złom trafi natomiast sama goła metalowa skorupa karoserii.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − 6 =