Co warto wiedzieć o przydomowych przepompowni ścieków?

Przepompownie ścieków, które umieszcza się na posesjach mają za zadanie odprowadzać nie tylko ścieki komunalne i sanitarne, ale także wody drenażowe i opadowe do kanalizacji zbiorczej. Stosuje się je przede wszystkim tam, gdzie niekorzystne ukształtowanie terenu oraz wysoki poziom wód gruntowych uniemożliwiają zastosowanie grawitacyjnego systemu odprowadzania ścieków. Ich działanie jest nieskomplikowane, a przede wszystkim niezawodne.

Jak działają przepompownie ścieków?

Coraz częściej przydomowe przepompownie ścieków z powodzeniem zastępują klasyczne szamba. Zanieczyszczenia są transportowane do głównego zbiornika przepompowni. Znajdują się w nim różnego rodzaju pompy, które wykorzystując proces tłoczenia ciśnieniowego transportują zawartość do zbiorczego kolektora kanalizacyjnego lub najbliższej oczyszczalni ścieków. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że są one praktycznie bezobsługowe. Koszty eksploatacji przepompowni są bardzo niskie co sprawia, że inwestycja związana z jej budową zwraca się w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu, że nie trzeba ich regularnie opróżniać, tak jak jest to konieczne w przypadku szamb, praktycznie nie wymagają uwagi. Planując montaż przepompowni trzeba dopasować wydajność pomp oraz maksymalną ilość ścieków, jaka ma być w niej przetworzona do wielkości gospodarstwa domowego oraz liczby osób, które je zamieszkują. Jej zakup powinien być zawsze skonsultowany z doświadczonym specjalistą, który pomoże dokładnie zaplanować całą instalację.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 2 =