Co w prawie pracy jest najważniejsze dla pracownika?

Wchodząc w stosunek cywilnoprawny z zatrudniającą nas firmy otrzymujemy wiele przywilejów, ale także nakładane są na nas obowiązki. Głównym założeniem umowy o pracę jest zagwarantowanie pracownikowi trwałości zatrudnienia popartego Kodeksem Pracy, a pracodawcy wykonywania zadań powierzonych podwładnemu w określonym umową miejscu i czasie w zamian za wypłatę konkretnego wynagrodzenia opisanego w tym samym dokumencie. Gdy wywiązujemy się z postanowień umowy, ale druga strona ignoruje nasze prawa np. do urlopu, zwolnienia lekarskiego lub wypłaty nadgodzin, możemy zgłosić się po pomoc do prawnika.

Krótka wizyta w kancelarii prawnej

Nie chcąc samodzielnie walczyć ze swoim pracodawcą, najlepiej zgłosić się po poradę do prawnika. Po omówieniu problemu i wystosowaniu pisma dotyczącego naszych roszczeń prawdopodobnie skontaktuje się z nami firmowy radca prawny prawo pracy Poznań, a dokładniej absolwenci wielkopolskiego wydziału prawa znają doskonale, dlatego możemy mieć pewność, że mieszkając w stolicy województwa, znajdziemy adwokata, który będzie mógł skonfrontować nasze oczekiwania z obroną zatrudniającego nas przedsiębiorstwa. Pamiętajmy jednak, że wysuwając oskarżenia przeciwko pracodawcy, musimy mieć dowody oraz świadków.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


19 − piętnaście =