Co to są suplementy diety?

Najczęściej spotykamy się z suplementami diety w reklamach telewizyjnych, które zachwalają ich dobroczynne właściwości. Chociaż z reguły jesteśmy świadomi tego, że nie mogą one zastąpić zdrowego odżywiania się, chętnie sięgamy po takie wyroby. Tabletki z kofeiną mogą przecież zaoszczędzić nam czas potrzebny na zaparzenie kawy, a witamin nigdy za wiele, nawet jeśli zostały odizolowane od naturalnych produktów. Obietnice, jakie składają producenci, muszą zawierać ziarno prawdy – często istotnie czujemy się po takich produktach lepiej.

Definicja i praktyka

Suplement diety określa się jako środek zawierający w formie skoncentrowanej określone substancje odżywcze, witaminy, minerały lub inne składniki, wpływające na fizjologię lub uzupełniające dietę pod względem odżywczym. Produkt taki musi mieć postać umożliwiającą dawkowanie zawieranych składników. Najpopularniejsze są oczywiście tabletki i proszki, a także płyny do odmierzania. Suplementy diety przeznaczone są do spożywania w niewielkich ilościach oraz nie zawierają substancji leczniczych.

Takie suplementy diety od dawna są popularne, ale i krytykowane. Pojawia się coraz więcej zwolenników tego, aby zamiast tabletek przyjmować naturalne mieszanki roślinne, na przykład koktajle odchudzające witaminowe, które przygotować można samodzielnie w domu. Przepisy na różne soki i koktajle, przeznaczone dla osób z różnymi dolegliwościami i oczekiwaniami, są łatwe do znalezienia w Internecie. Zarówno takie rozwiązanie, jak i tradycyjne suplementy diety mogą przynosić korzyści – liczy się osobista preferencja.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem + siedem =