Co to jest rezonans magnetyczny i kiedy warto go wykonać?

W dzisiejszych czasach jako pacjent lub pacjentka szpitali czy nowoczesnych przychodni i prywatnych gabinetów można liczyć na wykonanie wielu specjalistycznych badań, które pomagają określić rzeczywisty stan zdrowia. Tym samym pozwalają wykryć ewentualne problemy natury fizycznej, co umożliwia wdrożenie konkretnych terapii przez lekarzy. Do jednych z takich badań zalicza się rezonans magnetyczny, który jest wykonywany zarówno w placówkach finansowanych z publicznych środków, jak i placówkach prywatnych. Czym dokładnie jest rezonans magnetyczny i jakie są koszty jego przeprowadzenia?

Co warto wiedzieć o rezonansie magnetycznym?

Rezonans magnetyczny to jedna z technik diagnostyki obrazowej. Jest realizowany poprzez użycie zaawansowanego sprzętu i umożliwia w sposób zupełnie nieinwazyjny badać wszystkie wewnętrzne struktury organizmu, a więc kości, tkanki mięśnie, mózg, serce, czy też kanał szkieletowy. Rezonans działa dzięki wodzie zawartej w organizmie. Jej cząsteczki ulegają uporządkowaniu w wyniku umieszczenia ich w polu magnetycznym. Wówczas oddają energię i wysyłają fale, które są odbierane przez czujniki tomografu, a później przetwarzane na przekrojowy obraz. Przeprowadzenie takiego badania to koszt od 400 do 1200 złotych niezależnie od miasta czy regionu. Chcąc zapisać się na rezonans magnetyczny Poznań prywatnie, warto szukać sprawdzonych gabinetów, w których pracują doświadczeni technicy.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


10 − dwa =