Co to jest koenzym Q1?

Ubichinon, inaczej koenzym Q10 lub koenzym Q 1, to inaczej eliksir młodości. Wykorzystuje się go w medycynie i w kosmetologii, jest to substancja produkowana przez organizm.

Koenzym Q10 bierze udział w procesach metabolicznych, poprawia utlenianie komórek, a także chroni je przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Ma też właściwości antynowotworowe, wspiera eliminację złego cholesterolu z tętnic. Minimalizuje proces starzenia się skóry, regeneruje ją i sprawia, że staje się bardziej jędrna i elastyczna. Jego największe stężenie występuje w sercu oraz w mózgu, czyli w organach, które pobierają największe ilości produkowanej energii.

W kosmetologii koenzym Q10 wykorzystywany jest jako podstawowy składnik kremów oraz maseczek przeciwzmarszczkowych ze względu na swoje odmładzające właściwości oraz dlatego, że nie wywołuje reakcji alergicznych oraz nie podrażnia skóry. Aby w pełni wykorzystać dobroczynne działanie ubichinonu, najlepiej jest go połączyć z podobnymi substancjami antyoksydacyjnymi, jak kwas hialuronowy, czy witaminy A, C, E.

Niedobór ubichinonu objawia się zmęczeniem, apatią, częstszymi infekcjami, a także zwiotczeniem skóry, czy kłopotami z sercem oraz podwyższonym poziomem złego cholesterolu.

Jak wyżej napisano, koenzym Q10 jest produkowany naturalnie przez organizm, ale jego produkcja maleje z wiekiem. Dlatego też po trzydziestym roku życia warto zainteresować się suplementacją np. w tabletkach koenzymu Q10. Można go dostarczać do organizmu pijąc nie tylko tabletki, ale także zmieniając dietę i wzbogacając ją o produkty, takie jak ryby, podroby, czy szpinak.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + dwadzieścia =