Co to jest i jak wykorzystuje się Plexi?

Dynamiczny rozwój technologii pozwala na tworzenie nowych materiałów i znajdowania dla nich ciekawych zastosowań. Do takich zaliczyć należy tworzywo sztuczne o nazwie Plexi. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest powszechnie wykorzystywane przez branżę reklamową.

Szkło organiczne i jego właściwości

Plexi to potoczna nazwa szkła organicznego lub akrylowego. Jego najważniejszym składnikiem jest polimetakrylan metylu. Niektórzy producenci dodają również niewielkie ilości różnego rodzaju polimerów, kopolimerów oraz poliakrylu. Zastosowanie takich składników pozwala stworzyć materiał o właściwościach termoplastycznych, który wykazuje dużą przezroczystość i odporność na działanie promieniowania UV. Podgrzane tworzywo można w dowolny sposób formować oraz poddawać obróbce polegającej na frezowaniu, cięciu i wierceniu. Szczegółowe informacje dotyczące obróbki plexi dostępne są na stronie https://www.sanplex.pl/uslugi/ciecie-plexi

Zastosowanie Plexi

Branża reklamowa wykorzystuje szkło organiczne do tworzenia różnego rodzaju akcesoriów promocyjnych. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim stojaki na ulotki oraz foldery reklamowe, podstawki do oferowanych artykułów, a także pojemniki i prezentery. Łatwość formowania i obrabiania plexi umożliwia uzyskanie dowolnych kształtów. Tworzywo to jest także wykorzystywane do tworzenia reklamy zewnętrznej w postaci podświetlanych kasetonów, liter przestrzennych, czy też wolnostojących pylonów. W ostatnich miesiącach pandemii dużą popularnością cieszyły się lekkie i wytrzymałe szyby z plexi, które montowano w biurach i punktach obsługi klientów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × cztery =