Co to jest green screen?

W czasach coraz większego znaczenia materiałów video w promocji firm, produktów i usług, szczególną rolę zaczyna odgrywać możliwość wykorzystania w video clipach tzw. funkcji green screena.

Green screen i jego możliwości w produkcjach video

Green screen to technologia umożliwiająca umieszczenie postaci, która jest bohaterem video lub produktu na dowolnym tle. Może to być tło kinowe, kalifornijskie palmy, widoki kosmiczne czy ruchome slajdy z ciekawym przekazem podprogowym. Wszystko to dzięki green screenowi dostępnemu w usługach greenbox na stronach firm, takich, jak np. https://picsane.pl/products/greenscreen. Bohatera video umieszcza się na tle specjalnie dobranego, zielone tła, które następnie jest precyzyjne wycinane z użyciem zautomatyzowanej technologii informatycznej, a w jego miejsce podkłada się inne, dowolne obrazy lub animacje. Z takiej usługi chętnie korzystają muzycy, filmowcy oraz firmy tworzące reklamy swoich produktów i dbające o ich niebanalną prezentację, która przykuje uwagę klientów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + dziesięć =