Co spakować na survival?

W ostatnich latach popularne stały się wyprawy survivalowe w głąb lasu lub w góry. W przypadku większości osób decydujących się na taki krok główną motywacją jest chęć przeżycia przygody w otoczeniu dzikiej przyrody, a także zmierzenia się z własnymi słabościami. Przed wyruszeniem w drogę należy jednak zadbać o spakowanie wszelkich niezbędnych sprzętów i akcesoriów. Jeden z wymaganych elementów to nóż składany z ostrym ostrzem – najlepiej model typu bushcraft. 

Szczegółowa lista dla osób niedoświadczonych

Oprócz noża, na wyprawę survivalową warto zabrać ze sobą latarkę w wersji czołowej, ewentualnie ręcznej. Niezawodne są w szczególności latarki ledlenser, wyróżniające się klasycznym designem i wysoką funkcjonalnością. 

Przyda nam się ponadto: solidnie wykonany ubiór (w kolorze moro), obuwie za kostkę z grubą podeszwą antypoślizgową, mapa danego terenu, porządne urządzenie do nawigacji GPS, raca pistoletowa (w razie zgubienia drogi), nieprzemakalny namiot, karimata do spania, plecak z wieloma kieszeniami i schowkami, dobrze wyposażona apteczka, jedzenie w proszku i puszkach, zapas baterii do sprzętów elektronicznych, mydło, krzesiwo z iskrownikiem, manierka na wodę i kompas.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × jeden =