Co powinien posiadać samochód ciężarowy?

Wyposażenie samochodów ciężarowych nie jest czymś dowolnym, pozostawionym swobodnemu wyborowi. Reguluje je wiele aktów prawnych określających, co musi koniecznie się w nim znaleźć. Nawet w obrębie samej Unii Europejskiej przepisy poszczególnych krajów w tym zakresie różnią się jednak znacznie. Ich znajomość jest więc istotna dla kierowców poruszających się na trasach międzynarodowych. Istnieją oczywiście także akcesoria wpływające na bezpieczeństwo i komfort jazdy, które nie są wymagane przez prawo – warto, by przynajmniej niektóre z nich znalazły się także w naszych samochodach.

Elementy niezbędne i dodatkowe akcesoria

Przedmiotami, w które powinna być zaopatrzona każda ciężarówka zgodnie z prawem polskim jest gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Gaśnica musi zawierać co najmniej 1 kilogram środka gaśniczego, trójkąt ostrzegawczy musi być natomiast zaopatrzony w znak homologacyjny. Prawo wielu krajów wymaga posiadania także kamizelek odblaskowych, apteczek, żarówek i bezpieczników zapasowych, zestawów narzędzi (w Czechach są to klucze do kół i podnośniki), alkomatów (Francja), kół zapasowych, linek holowniczych, a nawet dodatkowej pary okularów (według ustawodawstwa Hiszpanii).

W Polsce większość tych przedmiotów potraktować można jako elementy dodatkowe, ale potrzebne. Inne akcesoria, w które powinien być zaopatrzony samochód ciężarowy, to np. systemy GPS, łańcuchy, systemy alarmowe, skrzynki na narzędzia, kliny pod koła, zasłony do kabin, lodówki turystyczne i kuchenki mikrofalowe.

Zależy nam na bezpieczeństwie na drodze: gdy zaopatrzymy się w odpromiennik samochodowy bezpieczna jazda nie będzie może jeszcze czymś gwarantowanym – warto jednak mieć w życiu coś, czemu ufamy, co zapewnia komfort psychiczny. Każdy kierowca wozi ze sobą coś takiego, dla zwolenników radiestezji powinien to być właśnie odpromiennik. Z urządzeniami tymi zapoznać można się na stronie https://energy-aaron.shop.pl/pl/c/ARONITY-ZESTAWY/20.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 + 10 =