Co należy wiedzieć zanim dokona się wymiany gąsienic w koparce?

Koparka to jedna z najczęściej wykorzystywanych maszyn. Służy najczęściej do wykonywania różnorodnych prac budowlanych, a w tym przygotowywania terenu pod fundamenty, a nawet drogi czy kanalizację. Aby służyła prawidłowo, a wykonywania wszelkich czynności za jej pomocą odbywało się sprawnie, musi ona on prawidłowo działać. Niestety tego typu sprzęt po dłuższej eksploatacji może nie być w pełni do tego zdolny. Niektóre układy mogą ulec zużyciu, przez co przed przystąpieniem do pracy konieczna będzie wymiana konkretnych części lub podzespołów. Tak stanie się chociażby w przypadku układu jezdnego, gdzie często wymienianym elementem musi być gąsienica. O czym pamiętać przed zamontowaniem nowego egzemplarza?

Wymiana gąsienicy w koparce – co jest ważne?

Wszystkie gąsienice do koparek ulegają szybkiej degradacji, ponieważ maszyna często porusza się po bardzo niekorzystnym podłożu. Wykonane są w końcu z gumy, która nie należy do najwytrzymalszych materiałów dostępnych na rynku. W razie ich kompletnego zużycia konieczna jest szybka wymiana, ale warto pamiętać, aby używać tylko oryginalnych części lub naprawdę sprawdzonych zamienników. Tylko wtedy możliwe będzie zapewnienie należytej sprawności urządzenia. Wymianie mogą podlegać takie jednostkowe elementy jak rolki jezdne, koła napinające oraz napędowe, a także stalowe łańcuchy. Ważne, aby całe zadanie zrealizować bardzo dokładnie, gdyż jakakolwiek pomyłka mogłaby w przyszłości doprowadzić do niepożądanych usterek, a nawet poważnych awarii.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


19 − 12 =