Co musi znaleźć się w profesjonalnym zakładzie stolarskim?

Stolarz to osoba wykonująca meble z drewna oraz inne elementy z tego surowca, które są niezbędne w budownictwie. Tradycyjne prace obejmują w tym przypadku nie tylko obróbkę skrawaniem (zarówno ręczną, jak i mechaniczną), ale też montowanie, remontowanie czy modernizowanie stolarki (np. okien lub drzwi). Z tego względu każdy profesjonalny zakład musi być wyposażony w odpowiednie meble, narzędzia czy oświetlenie. Mowa tutaj np. o stole stolarskim, różnego rodzaju piłach czy wyrzynarkach. 

Dobre narzędzia to podstawa

Na sukces rynkowy większości zakładów stolarskich wpływają zarówno umiejętności zatrudnionych w nich osób, jak i wyposażenie, którym dysponują. Niezwykle istotnym elementem takiego miejsca jest ergonomiczne oświetlenie w postaci lampy emitującej światło o chłodnej barwie, doskonale uwypuklającą wszelkie detale w drewnianych konstrukcjach. Poza tym należy zainwestować w sporej wielkości stół stolarski ze specjalnym systemem szuflad oraz schowków, a także w tablice z hakami i uchwytami na narzędzia (np. młotki czy dłuta).

Oczywiście oprócz tego niezbędne będą wysokiej klasy narzędzia stolarskie, do których zaliczamy: pilarkę, piłę stołową, piłę ukośną, zagłębiarkę, zestaw wyrzynarek, dłuta ręczne i pilniki. Stolarz w swojej codziennej pracy operuje również wypalarką do drewna i licznymi profesjonalnymi maszynami, w tym zwłaszcza grubościówką, szlifierką, strugarką oraz frezarką. Oto inne potrzebne sprzęty i rzeczy:

– dociski podtrzymujące drewno podczas cięcia

– imadła stołowe

– lakiery i inne preparaty chemiczne wykorzystywane do do impregnacji drewna

– kleje, śruby, gwoździe, zszywki, uchwyty i wszelkie produkty służące do montowania oraz przymocowywania mebli do ścian

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 + siedemnaście =