Co ma wpływ na koszt opon?

Na rynku opon samochodowych panuje ogromna konkurencja. W sprzedaży dostępne są zarówno drogie produkty klasy premium, jak i tanie modele pochodzące z Chin. Żeby uniknąć rozczarowania, warto przed zakupem dowiedzieć się, co wpływa na koszt opon i jakie produkty najlepiej wybierać.

Marka producenta i nowości

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest marka producenta. Nie od dziś wiadomo, że za markowe produkty trzeba zwykle zapłacić więcej niż za wyroby pochodzące od anonimowego producenta. W zamian za wyższą cenę konsument zyskuje pewność, że kupiony przez niego produkt jest bezpieczny i został wykonany z wysokiej jakości materiałów. W przypadku ogumienia niewiadomego pochodzenia jakość często również jest niewiadomą. Na koszt ogumienia wpływa też rodzaj technologii użytej do produkcji. Wszelkiego rodzaju innowacyjne pomysły i rozwiązania w momencie pojawiania się w sprzedaży kosztują dużo więcej od standardowych rozwiązań.

Rozmiar, wiek i rodzaj ogumienia

Na cenę opony wpływa również jej rozmiar, wiek i rodzaj. Zazwyczaj najwięcej trzeba zapłacić za produkty o nietypowej wielkości. Niektórzy sprzedawcy oferują modele używane lub regenerowane, które będą znacząco tańsze od produktów fabrycznie nowych. Jednak zdaniem specjalistów, zdecydowanie lepiej jest kupić tanie opony zimowe lub letnie prosto z fabryki, niż inwestować w używany lub regenerowany produkt niewiadomego pochodzenia. Osoby, które szukają oszczędności, mogą zainwestować w modele uniwersalne, których nie trzeba wymieniać  co sezon. Niestety należy pamiętać, że ogumienie wielosezonowe jest zwykle droższe od produktów przeznaczonych do jazdy latem lub zimą.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 3 =