Co jest potrzebne do zrobienia pedicure?

Sprzęt podologiczny

Podolog jako kosmetolog, jest wyspecjalizowany w profesjonalnej pielęgnacji stóp. Aby każdy zabieg przebiegał poprawnie, potrzebne są najwyższej jakości narzędzia. Jest to na tyle istotna kwestia, na której nie należy oszczędzać. Podjęta inwestycja w porządny sprzęt, pozwoli na zwiększenie wydajności w pracy oraz poprawi komfort wykonywanej usługi. Pilniczki jednorazowego użytku bardzo ułatwiają pracę z pacjentem i pozwalają na odpowiednie skrócenie płytki paznokciowej. Radełka ze stali nierdzewnej są przydatne, wówczas gdy usilnie próbujemy odsłonić wał paznokciowy. Można wyszczególnić także pilniczki kątowe oraz radełka oczyszczające. Trzeba pamiętać o profesjonalnych cążkach do paznokci. To właśnie dzięki nim unikniemy niekontrolowanego skaleczenia, uszkodzenia tkanki i dyskomfortu klienta. Co najważniejsze, kolejne etapy pracy nie staną się problematyczne.

Sprzęt idealny

Komfort klienta jest się najważniejszy. Jako pracownicy salonów kosmetologicznych jesteśmy zobowiązani takowe odczucie zapewnić. Sprzęt na najwyższym poziomie powinien być w posiadaniu każdego profesjonalisty. Cążki kosmetyczne są najistotniejszą kwestią, gdyż ich wybór niejednokrotnie staje się najtrudniejszy i spędza sen z powiek. Każdym narzędziem pracuje się inaczej oraz każde z nich inaczej trzyma się w dłoni. Jest to na tyle indywidualna kwestia, że jest to temat, który dostosowuje się indywidualnie do własnych predyspozycji. Można wyszczególnić cążki bardzo ostre i lekko przytępione. Takie które mają mechanizm zatrzaskowy bądź dociskający. Są także specjalne narzędzia dla diabetyków. Dlatego przed kupnem warto swoją wiedzę na ten temat pogłębić, gdyż nie jest to łatwy wybór. Nie powinien też być przypadkowy.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 + dziewiętnaście =