Co jest potrzebne do samodzielnego spożywania pierwszych posiłków przez maluszka?

Nauka samodzielnego jedzenia jest zadaniem wymagającym nie tylko dla malucha, który trenuje tę umiejętność, ale również dla jego rodziców. Zwykle wiąże się to z ogromnym bałaganem i jedzeniem, które trafia niemal wszędzie poza ustami dziecka. Dla niemowlęcia to przecież niebywała atrakcja, która dostarcza wielu wrażeń zmysłowych. Nie tylko smakowych, ale również węchowych, wzrokowych i dotykowych. Wszystkie te elementy są niezwykle rozwijające dla dziecka. Zadaniem rodziców pozostaje zabezpieczyć malucha. W tym celu niezbędne są podstawowe akcesoria. Dzięki przenośnemu krzesełku do karmienia, trening samodzielnego jedzenia można kontynuować w dowolnym pokoju domu, a także na wyjazdach. Sprzęt można złożyć, zapakować i zabrać ze sobą na wakacje, weekend poza domem czy wizytę u babci. Jednocześnie zachowuje wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Posiada wygodne siedzisko, pasy zabezpieczające, a także powłoki antypoślizgowe i łatwo zmywalne. W co warto się jeszcze zaopatrzyć?

Bezpieczeństwo i wygoda

Aby maluszek mógł uczyć się samodzielnego jedzenia, konieczne są również naczynia i sztućce wykonane z trwałych i atestowanych materiałów. Solidne tworzywa nie ulegną zniszczeniu pod wpływem działań dziecka, a jednocześnie nie wchodzą w reakcje z żywnością. Aby zminimalizować ryzyko zabrudzenia, warto również zakupić śliniak, który chroni ubranie dziecka. Przydają sią także w pobliżu chusteczki nawilżające, które umożliwią szybkie i skuteczne sprzątanie po karmieniu i aktywnościach maluszka.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + 11 =