Co jaki czas należy wymieniać opony w wózkach widłowych?

Właściwie dobrane dobrej jakości opony mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy wózkiem widłowym. To one w ogromnej mierze odpowiadają bowiem za to, czy będzie on stabilny. Warto więc zadbać nie tylko o to, aby wybrane ogumienie było odpowiednie, ale również o to, by wymieniać je regularnie.

Kiedy konieczna jest wymiana opon w wózku widłowym?

W przypadku wózków widłowych stosuje się dwa rodzaje opon: pneumatyczne oraz superelastyczne. Różnią się one od siebie przede wszystkim budową, sposobem ich montażu, a także wytrzymałością. Opony pneumatyczna charakteryzują się przede wszystkim dobrą przyczepnością oraz amortyzacją. Ogumienie superelastyczne nazywane jest także pełnym, ponieważ są one wykonane w całości z mieszanek różnego rodzaju gum. Są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, ponieważ nie ma możliwości ich przebicia. Sytuacją, w której niezbędna jest wymiana opon na nowe jest ich zużycie. Producenci umieszczają na nich specjalne znaczniki zużycia bieżnika, dzięki czemu użytkownicy wiedzą, kiedy jego stan jest zbyt niski. Wymiana opon konieczna jest zazwyczaj wtedy, gdy głębokość rzeźby bieżnika przekracza 16 mm. Założenie nowych opon konieczne jest również wtedy, gdy poprzednie ulegną całkowitemu zniszczeniu lub uszkodzeniu. Może to bowiem skutkować wystąpieniem wielu niebezpiecznych sytuacji. Wymiana opon jest konieczna również wtedy, gdy wózek widłowy jest wykorzystywany do innych celów niż poprzednio. Jeden z punktów, który zajmuje się zakładaniem nowego ogumieni znaleźć można pod adresem http://serwis-mjk.pl/opony-wozki-widlowe/

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × dwa =