Co brać pod uwagę przy wyborze kredytu?

Kredyt zaciągnięty w banku lub firmie pożyczkowej jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie mamy środków na sfinansowanie bieżących potrzeb lub chcemy w końcu wybudować własne cztery kąty. Znalezienie atrakcyjnego pod względem wysokości rat kredytu wymaga jednak pewnego rozeznania na rynku i wzięcia pod uwagę kilku istotnych aspektów. I to niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na kredyt przez internet, czy drogą tradycyjną, czyli poprzez złożenie wniosku w placówce stacjonarnej.

Kilka istotnych wskazówek

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego należy w pierwszej kolejności wybrać się do swojego banku (w którym mamy konto) lub sprawdzić ofertę na jego stronie internetowej. Jeśli bowiem jesteśmy stałymi klientami tego typu instytucji, to może się okazać, że otrzymamy tam finansowanie na znacznie lepszych warunkach niż w innych miejscach.

Tego rodzaju kredyt jest także możliwy do uzyskania bez większych formalności w wielu firmach pożyczkowych działających online. Najniższa kwota, jaką możemy tam uzyskać, to zazwyczaj 500 zł, a najwyższa – nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Musimy się jednak liczyć w takich miejscach z większym oprocentowaniem niż w tradycyjnych placówkach. Wybierając kredyt warto również pamiętać o tym, że im wyższa kwota, tym wyższe są też comiesięczne odsetki. Dlatego przed pożyczeniem określonej sumy pieniędzy należy się upewnić, że faktycznie tyle potrzebujemy. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy Szczecin jest miastem, w którym funkcjonuje wiele podmiotów udzielających pożyczek na rozsądnych warunkach i to bez wglądu w BIK.

Z kolei w przypadku znacznie większego pod względem kwoty kredytu na zakup domu (hipotecznego), który wiąże się z koniecznością spłacania rat przez kilka lub nawet kilkanaście lat, konieczne jest zwracanie szczególnej uwagi na wysokość oprocentowania, marżę banku i rodzaje zabezpieczeń kredytu. O tym rozwiązaniu można przeczytać na http://kredyty-szczecin.info/kredyt-hipoteczny/mieszkaniowy-na-zakup-domu/.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 − 6 =