Cięcie blach – jak to zrobić szybko i dokładnie?

Cięcie blachy jest zadaniem, do którego trzeba się dobrze przygotować. Nieodpowiedni dobór metody oraz narzędzi do jej cięcia może spowodować, że zostanie ona uszkodzona. Jest to materiał, który ma dość szerokie zastosowanie w budownictwie, dlatego warto dowiedzieć się, jak we właściwy sposób ją obrabiać.

Sposoby na skuteczną obróbkę blachy

Najpopularniejszym narzędziem ręcznym, za pomocą którego można w łatwy i szybki sposób przeciąć blachę są specjalne nożyce przeznaczone do tego właśnie celu. Dzięki nim można uciąć arkusz o grubości wynoszącej maksymalnie 1 mm. Wybierając nożyce o odpowiednim kształcie wytniemy z ich pomocą także łuki oraz dostaniemy się do trudno dostępnych miejsc. Innym sposobem na cięcie blachy jest wykorzystanie w tym celu elektronarzędzi oraz specjalnych nakładek. Niektórzy stosuje także metodę polegającą na wykorzystaniu gazowego palnika. Jest to jednak metoda, która odchodzi już do przeszłości. Blachę można także przecinać za pomocą lasera. Jest to metoda zyskująca coraz większą popularność ze względu na doskonałe efekty, które uzyskać można w krótkim czasie. Wbrew powszechnie panującej opinii nie zaleca się do tego celu wykorzystywania szlifierki kątowej. Podczas wycinania arkusz blachy nagrzewa się dość mocno co powoduje usunięcie z niej warstwy mającej na celu ochronę przed korozją. Można pomyśleć także o skorzystaniu z usług firm zajmujących się profesjonalną obróbką oraz cięciem blachy. Jedną z nich znaleźć można pod adresem http://www.rybinski-stal.pl/uslugi-i-regeneracja/ciecie-blach-i-stali/

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście + 15 =