Chrzest Święty – z czego powinien składać się prezent?

Chrzest Święty to ważne wydarzenie w życiu każdego katolika. Niestety zazwyczaj główny zainteresowany nie pamięta tego dnia, ponieważ w naszej kulturze przyjęło się, że uroczystość powinna odbyć się jak najszybciej po narodzinach. Dzisiaj odchodzimy już trochę od tego zwyczaju i coraz więcej rodziców decyduje się na oficjalne włączenie swojego dziecka do wspólnoty kościoła w momencie, w którym maluch jest już świadomy tego, co się dzieje. Niezależnie jednak od wieku chrzczonego brzdąca, powinniśmy pamiętać, że prezent wręczony tego dnia, musi być nie tylko praktyczny, ale i symboliczny. Jeśli zamiast podarku materialnego wybieramy pieniądze, doskonałym pomysłem jest też ładny telegram, w którym spiszemy życzenia płynące prosto z naszego serca.

Jaki prezent wybrać

W przypadku malucha mamy bardzo wiele opcji, jednak niesamowicie modne stało się dawanie kilku mniejszych prezentów. Zazwyczaj jest to jakaś zabawka, która sprawi radość, medalik lub krzyżyk oraz wcześniej wspomniany karnet. W sklepach znajdziemy najróżniejsze kartki na chrzest ręcznie robione modele mogą stanowić piękną i niepowtarzalną pamiątkę z tego dnia. Jeśli chodzi o pozostałe części składowe podarunku, najlepiej skonsultować to z rodzicami maluszka. Kolejny, kurzący się miś, kilka rowerków, czy też parę medalików nikomu nie sprawi radości, dlatego nie mając do dyspozycji jasnej wskazówki odnośnie prezentu i nie znając wystarczająco dobrze brzdąca i jego rodziny, najlepszym wyborem będą pieniądze. Kwotę, którą uważamy za stosowną, możemy włożyć do koperty z telegramem, a jako symbol zakupić pamiątkową książkę z chrztu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × dwa =