Buty do piłki nożnej – jakie wybrać?

Piłka nożna to sport narodowy Polaków, mimo że drużyna reprezentacji narodowej już dawno nie odniosła żadnych sukcesów. Wiele osób bowiem lubi bardziej trenować tę dyscyplinę niż ją oglądać, w końcu wspólny mecz z przyjaciółmi to ogromna przyjemność. Jednak trening piłki nożnej wymaga odpowiedniej odzieży, przede wszystkim chodzi o buty, które powinny być specjalnie dobrane do tej dyscypliny. Jakie pary najlepiej sprawdzą się na taką ewentualność?

Odpowiednia stabilizacja stopy

W ciepłych miesiącach większość osób trenuje piłkę nożną na murawie, która jest śliska i niezbyt wygodna w zwykłych butach. Na taką okazję najlepiej sprawdzą się korki Nike, które zaopatrzone są w specjalną podeszwę. Znajdziemy na niej liczne żłobienia oraz wypustki, które zapewniają odpowiednią stabilizację stopy na murawie. Oczywiście w sklepach można też znaleźć korki niemarkowe, oferowane są w zwykłych sklepach obuwniczych. Jednak na zakupie obuwia sportowego nie warto przepłacać, dobre korki powinny mieć nie tylko odpowiednią podeszwę, ale też muszą być zrobione z materiału, który nie dopuści do zapocenia się stopy. W przypadku tanich korków  raczej nie możemy spodziewać się dobrej jakości. Jednak piłka nożna może też być praktykowana w zamkniętej hali, wówczas korki raczej nam się nie przydadzą. Na szczęście w sklepach można znaleźć specjalne buty do gry na hali, które sprawdzą się nie tylko dla amatorów piłki nożnej, ale też innych, popularnych sportów. Na butach do hali również nie warto oszczędzać i lepiej sięgnąć po markowy model np. jeden z tych, które znajdują się na https://sporttiw.pl/search.php?text=dzieciece+buty+halowe+adidas.

 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 2 =