Budowa domu z drewna – ile trwa i jak się do niej przygotować?

Coraz więcej osób decyduje się na klasyczny dom drewniany zamiast murowanego. Taki obiekt gwarantuje bowiem niezwykle korzystny dla zdrowia mikroklimat, w pełni satysfakcjonującą izolację cieplną, łatwość ewentualnej modyfikacji oraz dużą trwałość. Poza tym charakteryzuje się zaskakująco krótkim czasem budowy, wynoszącym niekiedy zaledwie kilka tygodni. Produkcją wysokiej jakości domów z naturalnego drewna zajmuje się m.in.  firma, którą znaleźć możemy pod adresem https://www.woodenvilla.com/.

Pamiętajmy o dopełnieniu niezbędnych formalności

Czas budowy domu drewnianego zależy w ogromnej mierze od jego konstrukcji. W przypadku zwykłego obiektu wznoszonego od podstaw są to zazwyczaj dwa, maksymalnie trzy miesiące, natomiast w przypadku wersji modułowej, czyli z gotowych prefabrykatów – od dwóch do czterech tygodni. Taki skrócony proces wynika przede wszystkim z zastosowania suchej technologii szkieletowej, opartej na łączeniu poszczególnych elementów za pomocą gwoździ oraz spawów. Duże znaczenie ma też fakt, że wszelkie materiały są stosunkowo łatwo dostępne. Dla porównania – standardowy budynek murowany wymaga poświęcenia co najmniej pół roku czasu, a nierzadko nawet 12 miesięcy. Oczywiście przed rozpoczęciem budowy domu z drewna trzeba koniecznie zadbać o kilka istotnych formalności. Najważniejszą z nich jest dokładne zweryfikowanie statusu działki pod kątem możliwości jej użytkowego wykorzystania. Informacje na ten temat znajdziemy w planie zagospodarowania przestrzennego danego terenu. Inne wymagane czynności to choćby zamówienie określonego projektu, zgłoszenie zamiaru budowy (ewentualnie zdobycie pozwolenia), znalezienie rzetelnego wykonawcy oraz uzyskanie numeru posesji.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 + 4 =