Branże, które powinny skorzystać z systemów chłodniczych CO2

Zalety i zastosowanie systemów chłodniczych opartych na dwutlenku węgla

W wielu gałęziach przemysłu utrzymywanie temperatury niższej od temperatury powietrza jest kluczowe. Jeszcze do niedawna większość systemów chłodniczych wykorzystywała freon. Niestety stosowanie tego gazu przyczyniało się do powstania tzw. dziury ozonowej w ziemskiej atmosferze. Dlatego też obecnie zaleca się korzystanie z naturalnego i bezpiecznego dwutlenku węgla. Gaz ten jest tani i charakteryzuje się wysoką skutecznością energetyczną. Tworzeniem systemów chłodniczych opartych na CO2 zajmuje się m.in. firma https://enreco.pl.

Tego rodzaje instalacje są coraz częściej montowane w supermarketach, hotelach, restauracjach, a także różnego rodzaju laboratoriach. Korzyści tych nowoczesnych układów dostrzeżono również w branży spożywczej, a także przemyśle mleczarskim. Systemy chłodnicze zawierające dwutlenek węgla znaleźć można w chłodnictwie transportowym, a także w instalacjach okrętowych. Dobra wydajność i niska cena sprawiają, że nowoczesne instalacje zawierające CO2 z każdym rokiem zyskują na popularności. 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 − 1 =