Autodetailing – czym jest i jakie produkty się w ramach niego stosuje

Dla wielu kierowców utrzymanie auta w dobrym stanie polega jedynie na jego regularnym myciu. Owszem, zwykle ono wystarcza, ale chcąc przywrócić pojazdowi dawny blask, warto zdecydować się na nieco bardziej zaawansowane działania. Procesem, który może oferować znacznie więcej niż zwykłe mycie jest autodetailing. Oznacza on w pewnym sensie ciąg operacji w ramach których cała karoseria i szyby, a także wnętrze pojazdu podlegają starannemu czyszczeniu połączonemu z działaniami odnawiającymi. Dzięki detailingowi samochód może znowu wyglądać tak, jak w dniu w którym opuszczało salon. Aby jednak efekty naprawdę były zadowalające, trzeba wiedzieć jakich produktów używać i o czym pamiętać.

Jak przeprowadzić autodetailing na wysokim poziomie?

Aby przeprowadzić autodetailing właściwie, warto przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, które na rynku są dostępne dzięki producentom takim jak https://vertion.pl/ oraz licznym dystrybutorom. Każdy detailing rozpoczyna się od spłukania z auta wszelkich liści, kurzu i małych zabrudzeń. W dalszej kolejności przechodzi się do mycia z użyciem specjalistycznych środków, takich jak szampon z woskiem i aktywna piana, która może być dodatkowo ulepszona koncentratami. Do trudnych w eliminacji zabrudzeń wykorzystuje się dedykowane rodzaje preparatów, na przykład takie usuwające smołę lub owady, natomiast do czyszczenia zewnętrznych listew czy zderzaków środki do plastiku. Blask reflektorom przywracają z kolei płyny do renowacji szkła plastikowego i akrylowego. Do odnowienia felg również dostępne są specjalne produkty, a polerowanie jest możliwe dzięki pastom. Kosmetyki przeznaczone do wnętrza są bardziej delikatne, po to by nie zniszczyły żadnego materiału.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + 6 =