Aranżacja małej kawalerki – przydatne rozwiązania

Kawalerka to niewielki lokal mieszkalny – maksymalnie do 30 metrów kwadratowych. Stanowi on duże wyzwanie przede wszystkim pod względem aranżacyjnym, ponieważ na mocno ograniczonej powierzchni ciężko jest rozmieścić wszelkie niezbędne sprzęty, meble i elementy dekoracyjne. Na szczęście istnieje kilka funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających to zadanie. Warto zdecydować się m.in. na pojedyncze łóżko o kompaktowej konstrukcji, które znajdziemy na https://mebledospania.pl/10-lozka-pojedyncze.

Najważniejsza jest kreatywność

Aranżację małej kawalerki powinniśmy rozpocząć od zamontowania w niej bezprzylgowych drzwi, które świetnie wtapiają się w ścianę oraz optycznie powiększają poszczególne wnętrza. Alternatywę stanowią drzwi przesuwne, pozwalające na zaoszczędzenie sporej ilości przestrzeni – oczywiście z powodu braku konieczności otwierania skrzydeł. Wskazane jest ponadto wydzielenie części kuchennej szeregiem szafek bądź estetycznym parawanem. W ten sposób rozgraniczymy powierzchnię typowo użytkową od wypoczynkowej. W kawalerce znakomicie sprawdzi się też antresola, dzięki której łatwo uzyskamy od sufitem miejsce na gabinet z komputerem lub łóżko do spania.

Inne niezwykle interesujące rozwiązania to:

– łóżko jednoosobowe z pojemną szufladą na pościel (np. tapicerowane)

– szafa wbudowana w ścianę (z drzwiami przesuwnymi w formie tafli luster)

– mała sofa rozkładana z funkcja spania

– zestaw kuchennych szafek modułowych

– wąskie zasłony wykonane z lekkich tkanin

– panele podłogowe w jasnym odcieniu

– oświetlenie podszafkowe LED

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + dziewięć =