Aparaty cyfrowe do amatorskiej fotografii

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na wykonywanie zdjęć smartfonami, które mają mają coraz to większe możliwości, rozdzielczości aparatów i wreszcie oprogramowania, które potrafią z uzyskanymi zdjęciami zrobić naprawdę wiele rzeczy. Czy w takiej sytuacji potrzebny jest więc dodatkowo amatorski aparat fotograficzny? Oczywiście, że tak.

Zalety aparatów fotograficznych

Kuriozalnym może wydawać się fakt, iż jedną z największych zalet aparatów fotograficznych dla amatorów może być ich cena. Zazwyczaj tego typu aparaty cyfrowe można kupić w przedziale do 1000 zł. Porównując jakość zdjęć z tymi zrobionymi smartfonem kupionym w podobnej cenie, trzeba mieć na uwadze to, że za dobry smartfon z najlepszym aparatem musimy dać znacznie więcej. 

Kolejnym atutem aparatów fotograficznych są ich obiektywy. Dzięki swoim większym rozmiarom pozwalają one na uchwycenie znacznie szerszego kadru, a w jego obrębie dużo więcej szczegółów. No i na koniec funkcjonalność, która w ostatnich czasach pojawiła się niemal w każdym modelu aparatu – zdjęcie wykonane za jego pomocą bez problemu można przesłać do smartfonu, dzięki czemu mamy możliwość natychmiastowego udostępnienia go w internecie – tak samo, jak zdjęcia z telefonu.

Jaki kupić?

Rynek aparatów fotograficznych jest w tej chwili bardzo nasycony, a co za tym idzie, naprawdę trudno jest wybrać spośród wielu naprawdę dobrych modeli. Na stronie internetowej https://digital24.pl/ można znaleźć całkiem sporo modeli dla amatorów. Szczególnie polecane są:

– Sony DSC-WX350

– Sony DSC-HX60

– Canon PowerShot SX620

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


7 + jedenaście =