Agregaty prądotwórcze – czym się różnią między sobą?

Produkty jedno lub trójfazowe

Agregaty prądotwórcze oferowane na https://profimarket.pl/ to urządzenia umożliwiające wytwarzanie energii elektrycznej wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci. W zależności od rodzaju wytwarzanego prądu wyróżnić można urządzenia jednofazowe lub trójfazowe. Pierwsze z wymienionych wyposażone są w stojan z jednym uzwojeniem, który pozwala wygenerować prąd o napięciu od 1 do 230 V.

Sprzęt ten przeznaczony jest przede wszystkim do użytku domowego i sprawdza się np. jako zasilanie awaryjne w przypadku wystąpienia awarii lub przerw w dostawie energii elektrycznej. W prądnicy trójfazowej stojan ma trzy uzwojenia, co pozwala na uzyskiwanie prądu, którego napięcie może wynosić od 3 do 400 V. Takie agregaty nadają się m.in. do zasilania silników trójfazowych oraz profesjonalnych elektronarzędzi. Te cechy sprawiają, że wykorzystywane są np. na placach budowy.

Sposób uruchamiania i wytwarzania energii elektrycznej

Różnice pomiędzy agregatami prądotwórczymi mogą dotyczyć także sposobu uruchamiania. W sprzedaży znaleźć można urządzenia z rozruchem ręcznych, które są uruchamiane za pomocą tzw. linki rewersyjnej. Droższy sprzęt wyższej klasy, wyposażony w panel sterujący, włącza się za pomocą kluczyka. Prądnice do wytworzenia energii elektrycznej także potrzebują energii. Najtańsze i najmniej wydajne są agregaty zasilane akumulatorami. Tego rodzaju sprzęt może działać przez kilka lub kilkanaście minut.

Bardziej wydajne i powszechne są urządzenia zasilane olejem napędowym, benzyną lub gazem. Tego rodzaju prądnice są w stanie pracować nieprzerwanie nawet przez kilka godzin. Ze względu na hałas generowany podczas pracy, a także wytwarzane spaliny, takie agregaty nie mogą być użytkowane wewnątrz pomieszczeń. Na https://profimarket.pl/agregaty-pradotworcze-c-536_582.html można znaleźć różne rodzaje agregatów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście − jeden =