Agregaty prądotwórcze – czym się charakteryzują?

Energia elektryczna to czynnik determinujący sprawne funkcjonowanie niezliczonej liczby urządzeń. Warto jednak mieć świadomość tego, że nie zawsze można ja pobrać z sieci — np. w momencie awarii instalacji albo gdy dystans niezbędny do jej podłączenia jest zbyt duży. W takich sytuacjach jedynym skutecznym rozwiązaniem są agregaty prądotwórcze, które kupimy w większości sklepów elektronicznych.

Urządzenia do domu i zakładu przemysłowego

Agregaty dzielą się przede wszystkim na jedno- oraz trójfazowe. Te pierwsze posiadają prądnice ze stojanem, który ma tylko jedno uzwojenie. Ma to zasadniczy wpływ na napięcie prądu — w tym przypadku wynosi ono od 1-230 V. Tego rodzaju sprzęty są wykorzystywane głównie w domach prywatnych, gdzie służą do zasilania prostych narzędzi elektrycznych, silników jednofazowych, różnych urządzeń gospodarstwa domowego (np. pralek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy itp.) oraz urządzeń grzewczych. Z kolei agregaty trójfazowe posiadające aż trzy uzwojenia, zapewniają napięcie od 3 do 400 V. Dzięki temu mogą z powodzeniem zasilić silniki o dużej mocy i zaawansowane elektronarzędzia, takie jak betoniarki, linie produkcyjne czy maszyny rolnicze. Agregaty dzielą się również na stacjonarne i przenośne. Te pierwsze charakteryzują się ogromną mocą i są wykorzystywane do napędzania całych obiektów w tych miejscach, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do sieci (np. na pokładach wielkich statków towarowych lub pasażerskich). Drugie zaś to urządzenia niezwykle poręczne i stosowane wyłącznie w sytuacjach awaryjnych, gdy np. występują problemy z dostępem do sieci. Warto dodać, że wszystkie wymienione rodzaje agregatów kupimy m.in. w tym sklepie: https://www.isprzet.pl.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × pięć =