Komputerowy sprzęt poleasingowy zyskał w ostatnich latach niezmiernie dużą popularność. Chodzi przede wszystkim o używane notebooki i jednostki stacjonarne pochodzące od firm, które wcześniej wynajmowały je dla pracowników w ramach leasingu. Po okresie obowiązywania umowy są one zazwyczaj oddawane do komisów i sklepów, a następnie sprzedawane za niewielką część pierwotnej ceny. Ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza laptopy Dell poleasingowe, gdyż marka ta słynie z niezawodnych, wytrzymałych i wydajnych konstrukcji.
Niska cena to główna zaleta, ale nie jedyna
Głównym powodem, dla którego opłaca się nabyć sprzęt komputerowy poleasingowy jest jego niska cena – większość używanych modeli dostępnych na rynku kosztuje bowiem nie więcej niż 2000 zł, oczywiście w zależności od specyfikacji i zastosowanych podzespołów. Nie znaczy to bynajmniej, że urządzenia te są w jakikolwiek sposób wybrakowane, uszkodzone lub mniej sprawne od nowych egzemplarzy. Musimy bowiem wiedzieć, że przed ich wystawieniem na sprzedaż są zawsze dokładnie czyszczone i testowane pod kątem działania procesora, pamięci RAM czy baterii. Komputery z leasingu posiadają również inne atuty, do których zaliczamy:
– doskonałe parametry, nierzadko lepsze niż w przypadku nowych konstrukcji typowo konsumenckich; większość laptopów poleasingowych to bowiem modele biznesowe, posiadające bardzo wydajny procesor, dobrą kartę graficzną i znakomitej jakości ekran (przystosowane są do pracy na zaawansowanych programach, np. architektonicznych)
– szeroka dostępność części zamiennych – dzięki czemu ewentualna naprawa w profesjonalnym serwisie będzie tania i szybka
– możliwość łatwej personalizacji oprogramowania i aplikacji, a także modyfikacji podzespołów (zwiększenie wydajności)
– ekologiczność – dzięki zakupowi używanego sprzętu ograniczamy zaśmiecanie i trucie środowiska naturalnego
Mam taki komputer. Sporo dzięki temu zaoszczędziłam. Od 3 lat działa bezawaryjnie.