5 istotnych kwestii przed wypłynięciem na żagle

Wakacje pod żaglami to atrakcyjna alternatywa dla błogiego lenistwa na plaży. Słońce, woda, szum fal i wszechogarniająca cisza. Przygoda i wyzwanie. Trzeba jednak pamiętać, że wakacje pod żaglami wymagają odpowiednich przygotowań. O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem rejsu jachtem?

Odzież, obuwie, wyposażenie dodatkowe

Lato kojarzy się przede wszystkim ze słońcem i przyjemnym ciepłem, nic więc dziwnego, że większość osób zabiera ze sobą przede wszystkim lekką, letnią odzież. Przewiewna koszulka i szorty z całą pewnością przydadzą się podczas upałów, warto jednak zabezpieczyć się na wypadek deszczu i wiatru. W niezbędniku żeglarza nie może więc zabraknąć ubrania przeciwdeszczowego – może to być solidny sztormiak lub dobrej jakości spodnie i kurtka przeciwdeszczowa. Przyda się także ciepła bluza polarowa, idealna na chłodne wieczory oraz ciepłe skarpety, które mogą okazać się doskonałym zabezpieczeniem przed niepożądanym katarem.

W niezbędniku jachtowca należy uwzględnić także odpowiednie, wygodne, nieprzemakalne buty żeglarskie. Co prawda na jachcie można poruszać się boso lub w sportowych sandałkach, nie mniej jednak podczas mniej sprzyjającej pogody wskazane jest solidne, nieprzemakalne obuwie. W wakacyjnej torbie nie może zabraknąć rzeczy osobistych, szybkoschnącego ręcznika, przyborów toaletowych i higienicznych, kremu z filtrem, letniego nakrycia głowy oraz okularów przeciwsłonecznych. Warto zabrać ze sobą również poręczny i funkcjonalny scyzoryk.

Istotną kwestią, którą należy uwzględnić planując rejs, jest stan techniczny jachtu oraz osprzęt. Wiele przydatnych, dobrej jakości akcesoriów, m.in. wciągarki ręczne, można znaleźć w zasobach witryny https://www.szopeneria.pl/pl/c/wciagarki-wyciagarki-reczne/878. Niezbędnym wyposażeniem są także akcesoria ratunkowe, przede wszystkim sprawne i łatwe w użyciu kapoki oraz koło ratunkowe. Dobrze przygotowany jacht oraz przemyślane, dostosowane do zmiennej pogody wyposażenie żeglarskie to gwarancja wspaniałych i niezapomnianych wodnych wakacji.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć + 6 =