3 przydatne gadżety do dziecięcego łóżeczka

Centralnym punktem w pokoiku niemowlaka jest bez wątpienia łóżeczko. To w nim odbywa się znaczna część jego codzienności, dlatego w przygotowywaniach na przyjście dziecka na świat, powinno szczególnie zajmować uwagę rodziców. Warto zadbać o wygodę i komfort nie tylko malucha, ale i osób, które będą się nim opiekować. Do tego miło, aby całe wnętrze było estetyczne i przytulne. W tym wszystkim pomogą akcesoria do łóżeczek.

Bezpieczeństwo

Ochraniacz na szczebelki to bardzo ważny dodatek do łóżeczka, który za zadanie ma zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Niemowlę nie kontroluje swoich ruchów. Może ono niefortunnie zderzyć się z twardym surowcem, z którego wykonane jest łóżeczko. Takie uderzenie to źródło nieszczęśliwych konsekwencji. Lepiej temu zapobiec i osłonić szczebelki specjalnym ochraniaczem, który zapewni „miękkie lądowanie”. Do tego ładny ochraniacz może jednocześnie spełniać funkcję ozdoby.

Mała pomoc

Drugi dodatek to uśmiech w kierunku rodziców, który za zadanie ma im ułatwić codzienne czynności wykonywane przy dziecku. Jest to organizer do bezpośredniego zamontowanie do łóżeczka. Na pozór wydaje się być zbędnym dodatkiem, ale z biegiem czasu okaże się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Najbardziej potrzebne rzeczy, np. pieluchy umieszczone pod ręką są dużą pomocą.

Stylowo

Ostatni element spełnia rolę typowo dekoracyjną. Jest to baldachim nad łóżeczko. Sprawia, że wygląda ono bardzo elegancko i świetnie uzupełnia wnętrze. jednocześnie dla niektórych dzieci jest pomocą w zasypianiu, gdyż ogranicza dostęp światła. Jednak warto pamiętać, aby designu nie przedkładać nad komfort dziecka, dlatego należy wybierać wyłącznie modele, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + dwa =